Duman Tahliye Penceresi

Fakro Duman Tahliye Pencereleri; Duman ve ısıyı kolayca tahliye ederek yangınların büyümesinin önüne geçmektedir. Aynı zamanda yangın çıkış yollarına kolay ulaşılmasını sağlamaktadır. Böylelikle binanın ve binada yaşayanların malları ve canları korunurken oluşacak zararlar da en aza indirilir. Duman tahliye pencereleri merdiven altlarında ve apartmanlar arasındaki boşluklarda olur. Yani bütün bir binanın ortak kullanım alanlarında olmaktadır. Duman tahliye pencereleri sanayi binalarında ve iş yerlerinde özel olarak tercih edilmelidir. Çünkü buralarda çıkacak yangınlar daha fazla hasar verecektir. Bu tür işletmelerin önlemini önceden alarak çevre halkının da can güvenliği sağlanmalıdır. Duman tahliye pencereleri farklı boyutlarda olabilmektedir.

Duman Tahliye Penceresi İçin Hazırlanan Montaj ve Uygulama Şeması;

ŞEMA İÇİN TIKLAYINIZ

dumanlar

duman

Duman tahliye sistemlerinin uygulanması için herhangi bir kurala veya özel yere ihtiyaç yoktur. Tek pencere olan apartman boşluklarından, onlarca penceresi olan sanayi tesislerine varana kadar her alana rahatça uygulanabilir. Bu duman tahliye pencerelerine ayrıca rüzgâr ve yağmur sensorları de eklenebilir. Böylelikle sürekli açık bırakmaya karşı önlem almış olursunuz. Yağmur ve rüzgâr sensorları herhangi bir olumsuz durum olduğunda hemen önlem alacak ve pencereyi otomatikman kapatacaktır.

Duman Tahliye Pencereleri

Fakro duman tahliye pencereler, takılacağı yerlerin bütün fiziki koşulları önceden oluşturulmalıdır. Pencere veya kapakların çerçeve ve eşik gibi engellerle sorun yaşamamak için ölçüleri tam alınmalıdır. Aksi takdirde sistem görevini yapamayacaktır. Montaj yapılmadan önce bu durumlar göz önüne alınarak pencere kanadının tam açıldığının kontrol edilmesi gerekmektedir.

  • Fakro duman tahliye pencereleri yerel yangın mevzuatına uygundur.
  • Gerekli kesitleri akımları ve hacimleri en ince detayına kadar ayarlanıp müşteri için tam bir kalite sunmaktadır.
  • Elektrik ısı ve duman tahliye sistemi özel olarak belirlenmiş bir tahliye odasında olmalıdır.
  • Meydana gelen bir yangın anında tetikleme için merkez odada yangın detektörleri konulması tavsiye edilmektedir.

Yangın ve duman insan hayatının en büyük hayati risklerinden birini oluşturmaktadır. Bina içinde oluşacak dumanı hemen müdahale ile dışarı atmayı başaracaktır. Yangın esnasında girmek içinse en uygun yer olarak itfaiyeciler bu pencere yolunu seçecektir. Tahliye pencereleri piyasadaki en ucuz ve en kaliteli şekliyle firmamız tarafından Türkiye’nin her yerine birkaç gün içinde gönderilmektedir.

Duman Tahliye Penceresi

Bu Çatı Penceresi Hakkında Bilgi Almak İçin İletişim; 0216 498 89 81 — 0216 398 27 48

Bir cevap yazın